16 listopada 2015

Meble biurowe - o czym nie wolno nam zapomnieć?

Biuro to wizytówka firmy, a co za tym idzie, jego dobre umeblowanie nie świadczy wyłącznie o jej prestiżu, ale również o profesjonalizmie, a nawet o dobrym smaku.

To przecież właśnie meble są jedną z pierwszych rzeczy, na które uwagę zwraca klient. Ich wygląd kształtuje jego opinię, co nie pozostaje bez znaczenia wówczas, gdy myślimy o prowadzeniu transakcji. Podczas dopasowywania mebli należy mieć na uwadze przede wszystkim funkcję, jaką mają one do spełnienia. Elementy wyposażenia powinny być też dopasowane do konkretnych pomieszczeń. Jeśli w siedzibie firmy znajduje się recepcja, odpowiednie biurko wydaje się być podstawą, meble recepcyjne różnią się bowiem od klasycznych mebli biurowych. Są nie tylko o wiele większe i wyższe, ale również zabudowane, muszą być też wykonane z odpowiednią starannością. Nie mniej ważne jest znalezienie odpowiednich mebli do konkretnych pomieszczeń biurowych.

Zarówno krzesła, jak i fotele wykorzystywane do pracy przy komputerze powinny charakteryzować się tym, że będą dopasowane indywidualnie do osoby zarówno pod kątem jej wzrostu, jak i postury. Takie podejście minimalizuje ryzyko bólów kręgosłupa, karku, a czasem również głowy charakterystycznych dla pracownika. W przypadku biurek duże znaczenie ma nie tylko sama ich wysokość, ale również rozmiar, gdy bowiem blaty są zbyt małe, utrudnia to codzienną pracę. Nie można też zapomnieć o szafach na dokumenty oraz regałach, na których można umieszczać segregatory.

Zarówno w przypadku aranżacji, jak i umeblowaniu biura, nie mówimy o czymś, co moglibyśmy zrobić na wyczucie. Już choćby dlatego mamy do czynienia z firmami odpowiadającymi za aranżację przestrzeni biurowych. Jeszcze na etapie projektu wskazane jest przy tym wzięcie pod uwagę nie tylko samych mebli, ale i rozwiązań takich, jak wykończenie ścian, podłogi, okien i drzwi. Dzięki temu można mieć pewność, że biuro zyska profesjonalny wygląd. Projektując biuro należy mieć też świadomość tego, że bardzo często mamy do czynienia z drobnymi, a jednak istotnymi kwestiami. W tym kontekście wypada wspomnieć choćby o kolorystyce biura, która może nie tylko zmieniać optycznie pomieszczenie, ale również motywować do pracy lub usypiać.