21 października 2022

Schematy kolorów produktywności - o co chodzi?

Czy wiesz, że kolor, który wybierzesz do pomalowania ścian swojego biura może mieć duży wpływ na to, czy Twoja przestrzeń jest ultraproduktywna, czy nie?

To prawda!

Psychologia kolorów to nie mit, to prawdziwa rzecz i nadszedł czas, abyśmy wszyscy zrozumieli, które kolory przynoszą nam znaczny wzrost produktywności. W ten sposób będziemy mogli cieszyć się z tego, że uda nam się zrobić więcej podczas godzin spędzonych przy biurku i mniej się przy tym stresować!

Jeśli nadal jesteś trochę sceptyczny, sprawdź ten film, który mówi o tym, jak kolory mogą wpływać na twoje uczucia i wybory.

Twoje wnętrze biurowe projekt jest o więcej niż tylko patrząc dobrze. Jeżeli ty chcesz dostawać najwięcej z twój pracujących dni, dawać niektóre myśli colour plany.

Więc, jakie kolory są dobrymi opcjami, a których powinieneś unikać?

Oczywiście możesz zdecydować się na pomalowanie swojego biura na dowolny kolor. Możesz całkowicie zignorować tę radę i zaprojektować odpowiednie biuro dla swojej przestrzeni, ale zwrócenie uwagi na psychologię kolorów może być różnicą między produktywnością a mniejszą ilością wykonanej pracy.

Niebieski jest uznawany za najbardziej produktywny kolor dla Twojego biura. Jest to kolor uspokajający i pomaga zmniejszyć stres. Jest to również świetny odcień dla kreatywności i rozwiązywania problemów.

Żółty i zielony to dwa inne kolory, które mogą być dobrym pomysłem dla Twojej przestrzeni. Żółty pomaga w biurze czuć się bardziej optymistycznie i pozytywnie i może dać zastrzyk energii. Jest idealny dla pewności siebie, więc może dodaj odrobinę żółtego do stref współpracy, aby Twoi pracownicy mogli wymieniać się pomysłami przy nowoczesnych stołach konferencyjnych.

Zielony to kolor, który wprowadza stan harmonii i jest kolorem uspokajającym, podobnie jak niebieski. Wykazano, że zielony zmniejsza stres i jest dobrym wyborem dla zapracowanych biur, ponieważ pomaga wyciszyć się i w rezultacie zwiększyć produktywność.

A co z kolorami, których należy unikać? Najczęstszym kolorem, którego należy unikać w projektowaniu biura jest czerwony. Chociaż czerwień wygląda świetnie i z pewnością pobudza krew do działania, dając poczucie energii i pilności, może być zbyt energetyzująca dla biura. Może pośrednio powodować konflikty w biurze, ponieważ jest tak energetyzujący, a tego nie chcesz! Czerwień może być przytłaczająca, więc jeśli naprawdę chcesz dodać czerwień do swojego biura, upewnij się, że jest ona w bardzo minimalnej ilości.

Teraz wiesz już o psychologii kolorów, na jaki kolor się zdecydujesz?