6 października 2022

SAD i praca biurowa

Sezonowe Zaburzenia Afektywne to prawdziwa rzecz.

Przez wiele lat ludzie przeoczyli ten dość wyniszczający warunek i nalegali, że to nic więcej niż powód do bycia negatywnym. To nie jest prawda. SAD dotyka miliony ludzi na całym świecie i w niektórych sytuacjach może prowadzić do bardzo negatywnych rezultatów.

Podczas letnich miesięcy, cieszymy się obfitym naturalnym światłem i słońcem. To pozwala naszym ciałom nasiąknąć tym światłem słonecznym i cieszyć się dużą ilością witaminy D. Jednak kiedy nadchodzą miesiące zimowe, te krótsze dni również pojawiają się na naszej drodze. Chmury pokrywają niebo przez większość czasu i wydaje się, że jest ciemno o wiele bardziej niż jego światło.

To samo w sobie jest dość przygnębiające perspektywy, jednak brak światła słonecznego może również spowodować, że osoba czuje się niezwykle niskie i brakuje w wydajności.

To jest, gdy SAD wchodzi do obrazu.

Zobacz ten film, aby uzyskać więcej informacji na temat sezonowej choroby afektywnej.

Jako pracodawca, wydajność pracowników jest ważna, ale ich zdrowie i dobre samopoczucie powinno być najważniejsze. Możesz pomóc osobie, która zmaga się z SAD, zmieniając pewne rzeczy w jej miejscu pracy, w tym zwiększając ilość światła, z którym się styka.

Nie można zmienić faktu, że zima to ogólnie rzecz biorąc ciemna pora roku, ale można wprowadzić do biura kasetony z oświetleniem. Oznacza to, że osoba cierpiąca na SAD może wchłonąć więcej światła dziennego w ciągu dnia pracy przy biurku. Można również przenieść ich biurko, aby być bliżej okna i upewnij się, że okna są otwarte jak najwięcej i na pewno uniknąć niczego blokującego okno i wpływające na ile naturalne światło wchodzi.

Zachęcaj wszystkich, którzy czują się szczególnie słabo w miesiącach zimowych, aby wychodzili na zewnątrz w czasie przerw i zażywali świeżego powietrza, naturalnego światła i ćwiczeń. Przede wszystkim jednak wykaż się dużym zrozumieniem i przeprowadź badania na temat tego schorzenia, aby móc jak najlepiej pomóc swoim pracownikom.