31 grudnia 2015

Meble biurowe – trendy na 2016 rok

meble biurowe 2016Jeśli chodzi o branżę meblarską to cały czas pojawiają się tam jakieś nowe interesujące propozycje pozwalające na atrakcyjne wyposażenie wnętrz. Między innymi, gdy chodzi o meble biurowe to one także podlegają różnorakim zmianom. I nie będzie tak, że jest to branża mocno konserwatywna. Nasz poradnik podpowie Wam jakie obecnie trendy stają się modne i obowiązywać będą w 2016 roku.

Bliżej siebie – czyli otwarte przestrzenie sprzyjające współpracy

Tak innowacja, która obecnie jest wprowadzana to oczywiście producenci mebli starają się wprowadzać większą integracje w biurach. Praktycznie likwiduje się obecnie ścianki działowe między stanowiskami pracy. W ten prosty sposób okaże się, że uda się stworzyć open space i znikną ścianki między biurkami czy inne przegrody. Oczywiście warto także zwrócić uwagę na to, że światowe korporacje, zwłaszcza jeśli będzie chodziło o działy, które odpowiadają za współpracę zespołową. Wydawać się może, że praca w grupach może nieco rozpraszać, ale obecnie stawia się oczywiście na takie biura przede wszystkim dlatego, że duże korporacje oczekują iż w ten prosty uda się zachęcić do współpracy i w dłuższej perspektywie efekty działania pracowników będą rzeczywiście lepsze.

Meble i technologia

Inny trend, który można wspomnieć to projektowanie mebli w taki sposób, że będą wygodne w czasie korzystania z nowoczesnych technologii. Biurka przygotowywane z myślą o komputerach to oczywiście standard. Ale dodatkowo mamy także propozycje, które mają wbudowane specjalnie porty USB czy porty do internetu. Najnowsze propozycje mają także elektryczne systemy pozwalające na ustawienie wysokości blatu.

W biurze jak w domu

Kolejnym trendem, który także jest zauważalny to meble biurowe, które mają przypominać nieco meble domowe. To praktyczne rozwiązanie, które dość często jest wykorzystywane. Przygotowuje się meble w formie stołów z litego drewna, które okazuje się, że sprawdzą się nawet w zakładach pracy.