26 sierpnia 2022

Jak Twoja obecność w mediach społecznościowych pomaga przyciągnąć nowe talenty?

Żyjemy w świecie napędzanym przez media społecznościowe i wszystko, co zamieszczamy, jest widziane przez miliony ludzi. Istnieje tak wiele korzyści z mediów społecznych, ale jeden zły ruch może być katastrofą PR na wielu poziomach.

Jednak zrozumienie, jak można wykorzystać media społecznościowe w pozytywny sposób jest kluczowe. Mając to na uwadze, czy kiedykolwiek rozważałeś użycie mediów społecznościowych w swoich wysiłkach rekrutacyjnych?

Można dotrzeć do niszowej grupy ludzi za pomocą grup mediów społecznościowych w dysku rekrutacji, a zatem o ukierunkowane podejście. Ale, aby to zrobić, musisz być bardzo świadomy swojej obecności w mediach społecznościowych i reputacji masz online.

Prawdą jest, że ludzie mają tendencję do wierzenia w to, co czytają, czy dobre czy złe. Jeśli Twoja firma ma wiele złych opinii online, perspektywa nowi pracownicy będą widzieć i że być może zdecydować, że nie chcą ubiegać się o wolnych miejscach pracy masz.

Ważne jest również, aby upewnić się, że jesteś aktywny w mediach społecznościowych, aby uzyskać uwagę i że Twoja strona internetowa jest aktualna i łatwa w użyciu.

Bardzo łatwo jest źle zinterpretować coś, co czytasz online i zawsze powinieneś mieć na uwadze fakt, że wszystko, co jest dwuznaczne na twojej stronie lub cokolwiek związanego z twoją firmą w mediach społecznościowych może być źle odebrane przez klientów i potencjalnych nowych pracowników.

Rozumiejąc to jednak, możesz wykorzystać świetne opcje do znalezienia nowych talentów.

Jeśli nigdy wcześniej nie korzystałeś z LinkedIn, to jest to świetne miejsce do rozpoczęcia. Sprawdź ten film, który daje kilka świetnych porad na temat tego, jak pozyskiwać kandydatów na platformie.

Możesz również użyć grup mediów społecznościowych do polowania na kandydatów, którzy wyglądają jak by byli świetnym dopasowaniem. Musisz po prostu znaleźć grupy branżowe, które są najwyższej jakości i regularnie zamieszczać na nich swoje ogłoszenia o pracę.

Mówiąc prościej, media społecznościowe są świetnym narzędziem, ale zawsze musisz być świadomy faktu, że twoja obecność online powinna być w najlepszej formie, jeśli chcesz korzystać z mediów społecznościowych w pozytywny sposób.