27 listopada 2018

Dlaczego warto położyć wykładzinę w biurze?

wykładzina biurowa

W biurze spędzamy zwykle osiem godzin, co stanowi 1/3 doby. Warto więc zadbać o to, by czuć się w nim komfortowo. Zdaniem naukowców dobre samopoczucie w miejscu pracy działa na nas mobilizująco. Dziś zastanówmy się nad tym, czy warto w swoim biurze umieścić wykładzinę dywanową. Jakie są główne zalety wykładziny?

Bardziej przytulne pomieszczenie

Zastosowanie wykładziny sprawia, że biuro staje się bardziej przytulne. W pomieszczeniu, gdzie umiejscowiono takie płytki jest cieplej, ponieważ dobrze. Co więcej, wykorzystanie wykładziny w biurze poprawia także ich akustykę. Wykładzina bowiem dobrze wycisza pomieszczenie. Dzięki temu praca w tego rodzaju pomieszczeniu jest o wiele bardziej przyjemna, a co się z tym wiąże również szybsza, a także bardziej skuteczna. Dowiedz się więcej o zaletach płynących z użytkowania i stosowania wykładzin w Twoim biurze. Oto główne zalety tego rodzaju produktów:

Bezpieczeństwo poruszania się

Wykładziny do biura w swej naturze są o wiele bardziej bezpieczne niż na przykład płytki czy panele. Po pierwsze są mniej śliskie, dlatego dużo trudniej o upadek w przypadku wykładziny. Po drugie, w sytuacji poślizgnięcia upadek jest o wiele mniej brutalny. Co więcej, przesuwanie takich elementów wyposażenia pomieszczenia jak fotele biurowe czy też inne meble biurowe jak szafki czy biurko, jest w wielu przypadkach o wiele bardziej wygodne niż w przypadku podłogi zrobionej z paneli czy też płytek.

Wyższa estetyka

Wykładziny do biura to akcesorium, które zwiększa estetykę w biurze. Dzięki temu, że wykładzinę można szybko odkurzyć nie musimy martwić się o ich częste czyszczenie czy pranie. Co więcej, świetnie pasują również do wystroju typu nowoczesne meble biurowe. Jeśli więc zależy Ci na tym, by osiągnąć nowoczesny efekty wystroju, wykorzystaj w tym celu wykładziny podłogowe. Pamiętaj, że rynek wykładzin jest bardzo bogaty, dlatego nie musisz się ograniczać do jednego koloru, ale eksperymentować z różnymi barwami.

... A może kolorowa wykładzina?

Wydeptaj swoją ścieżkę do sukcesu i nie ograniczaj się do szarości czy do innych neutralnych kolorów, które wtapiają się w pomieszczenie. Równie dobrze możesz wykorzystać psychologiczną moc barw. Każdy kolor daje inne efekty. Jeśli chcemy zmniejszyć napięcie, zredukować stres oraz nastroić pozytywnie możemy zastosować niebieskie wykładziny. Jeśli chcemy pobudzić do działania i zmobilizować naszych pracowników, zastosujmy czerwone wykładziny. Gdy chcemy nastroić się pozytywnie do zadań, a przy tym mieć przestrzeń do relaksu zastosujmy zielone wykładziny. Niektórzy projektanci, by maksymalnie zwiększyć moc zielonego, stosują także imitację prawdziwej trawy. Dzięki temu przebywanie w biurze i przemieszczanie się z miejsca na miejsce jest o wiele wygodniejsze i mniej stresujące niż zwykle.

Wykładzina - wizytówka Twojej firmy

Mówi się, że po butach możemy poznać człowieka. Tę zasadę możemy również zastosować jeśli chodzi o podłogę. Czysta podłoga z kolorowymi elementami świadczy o nas i naszej firmie w sposób jak najbardziej pozytywny. Coraz częściej obowiązującą w wielu firmach praktyką jest umieszczanie logo firmy na podłodze i wkomponowywanie go w całą przestrzeń. Jeśli jednak nie chcemy, by nasze logo widniało na podłodze, możemy ograniczyć się do zastosowania kolorystyki charakterystycznej dla naszej organizacji.

Wykładziny możemy zastosować zarówno na korytarzu jak i w gabinecie prezesa czy w gabinetach księgowych i kadr. Wykładziny są bardzo popularne w różnego rodzaju firmach - począwszy od zwyczajnych biur, poprzez gabinety kosmetyczne, aż po firmy księgowe czy agencje reklamowe.

Najbardziej przyjazne wykładziny

Zastanawiasz się nad tym, które wykładziny sprawdzą się najlepiej w Twoim biurze? Możesz na przykład postawić na wykładziny shaggy o wyjątkowo długim, miękkim włosiu. Wpleciona w tego rodzaju wykładziny nitka skutecznie kamufluje brud nagromadzony w ciągu dnia.

Wybierając wykładziny do swojego wnętrza powinieneś również zwrócić uwagę, jak komponują się one z innymi elementami wystroju. Czy łatwo jest przesunąć stół biurowy czy też inne meble.

Równie popularną taktyką jest łączenie ze sobą neutralnych kolorów z mocnymi barwami. Tą zasadą możemy kierować się także projektując meble do naszego biura. Bez względu na to czy będzie to umieścić ciekawe akcenty kolorystyczne na takich elementach jak: lady recepcyjne czy też szafki w biurze. Stosując drobne elementy kolorystyczne możemy podświadomie wpływać na naszych pracowników, jak również na naszych klientów, którzy odwiedzają nasze biuro. Wiedza o psychologii koloru potrafi zdziałać wiele. Stosuj mocne kolory już dziś i zyskaj przewagę nad konkurencją.

Płytki dywanowe - dobra alternatywa dla wykładziny

Świetną alternatywą dla wykładziny jest zastosowanie płytek wykładzinowych. Dzięki temu rozwiązaniu w przypadku zabrudzenia czy zniszczenia nie musimy wymieniać całej wykładziny, ale wystarczy wymienić zabrudzoną płytkę wykładzinową. W ten sposób możemy ochronić się przed koniecznością wymiany całej wykładziny.