4 listopada 2015

Styl minimalistyczny w biurze

Mówiąc o najnowocześniejszych trendach aranżacyjnych nie można pominąć tego, który zakłada, że w firmie powinny dominować meble utrzymane w stylu minimalistycznym.

Biura pełne przepychu i zbędnych detali wychodzą z mody. Dziś stawia się przede wszystkim na przestrzenie jasne, otwarte i pełne światła. W takich miejscach pracownik nie czuje się przytłoczony nie tylko nadmiarem dokumentów, ale również wszechobecnymi meblami i niepotrzebnym sprzętem komputerowym. Może poczuć się naprawdę swobodnie, a przecież nie od dziś wiadomo, że przestrzeń sprzyja kreatywnemu myśleniu. Jedną z najważniejszych cech biur w stylu minimalistycznym jest ich wywarzenie oraz stylowość. Mamy do czynienia z miejscami, w których dominuje biel, a ta współgra znakomicie nie tylko w połączeniu z innymi dodatkami, ale także klasycznymi rozwiązaniami biurowymi takimi, jak choćby artykuły do archiwizacji. Wśród materiałów obecnych w przestrzeniach tego typu na wyróżnienie zasługują blaty wykonane ze szkła.

Surowe drewno oraz meble, które mogą być niekonwencjonalne, zawsze są jednak wygodne. Mówienie o stylu minimalistycznym w biurze wydaje się nie mieć przy tym sensu, jeśli nie wspomni się o oświetleniu. Biura są doświetlane przez kilka źródeł światła, a choć oświetlenie sufitowe ma bardzo duże znaczenie, nie powinno być jedynym, na które zwraca się uwagę. Tu na szczególną uwagę zasługują lampki na biurko oraz lampki stojące. Po raz koleiny można przy tym eksperymentować z ich wyglądem pamiętając jednak, że najlepiej sprawdzają się te, które wyposażone są w długie ramię i prosty, owalny klosz. W biurach utrzymanych w stylu minimalistycznym mogą się też pojawiać czarne dodatki. Ich obecność wydaje się w pełni uzasadniona, prezentują się bowiem znajomicie. Samo wyposażenie biura powinno być przy tym nie tylko wygodne, ale również ergonomiczne.