3 października 2022

Codzienne nawyki pomocne w gorących miesiącach letnich w pracy

W miesiącach letnich koncentracja może być trudna. Biuro latem może być gorącym miejscem i nie jest to wygodne, gdy siedzisz przy biurku, pocąc się.

Oczywiście, każdy pracodawca powinien zaprojektować biuro, które jest wygodne przez cały rok, z poprawkami, aby pomóc pracownikom radzić sobie podczas ekstremalnych temperatur, po obu stronach. Istnieją jednak drobne nawyki, które pozwolą ci być bardziej produktywnym i wygodnym, gdy panuje upał.

  • Pozostań nawodniony - Upewnij się, że pijesz dużo wody przez cały dzień. Dobrą praktyką jest posiadanie butelki z wodą do uzupełniania i ciągłe napełnianie jej w ciągu dnia.
  • Róbregularne przerwy - Metoda Pomodoro to dobry wybór, gdy badasz opcje zarządzania czasem. Pozwala ona na robienie regularnych przerw i wykonywanie krótkich wybuchów intensywnej pracy. Przerwy nie są wcale kontrproduktywne, pomagają zachować koncentrację przez cały dzień.
  • Noś fajne i wygodne ubrania - Jeśli masz dress code, musisz znaleźć letni strój, który pozwoli ci zachować chłód i wygodę. Nie zapomnij również o letnich butach do biura - kiedy Twoje stopy są chłodne, reszta Ciebie też jest zazwyczaj chłodna!
  • Jedz lekki lunch - Unikaj zbyt ciężkich posiłków na lunch. Zamiast tego trzymaj się lekkich lunchów, które pomogą Ci poczuć się bardziej komfortowo i móc się skupić. Sałatki, lekkie kanapki i zupy to dobry wybór.
  • Zaczerpnijświeżego powietrza - Kiedy nadejdą chłodniejsze temperatury, np. rano i późnym popołudniem/wczesnym wieczorem, upewnij się, że masz dużo świeżego powietrza i trochę ruchu. Powinieneś także zaczerpnąć świeżego powietrza w ciągu dnia, choć pamiętaj, że szczytowe godziny nasłonecznienia przypadają zwykle na godziny 12-15.
  • Dobrze się wysypiaj - odpoczynek jest ważny, jeśli chcesz być produktywny o każdej porze, ale może być trudniej o sen, gdy pogoda jest szczególnie ciepła. Upewnij się, że robisz wszystko, co możesz, aby stworzyć chłodne i wygodne środowisko do spania, co pozwoli Ci na długi odpoczynek.

Są to drobne i łatwe do wprowadzenia nawyki, które jednak w znacznym stopniu wpływają na komfort pracy w miesiącach letnich.