17 maja 2022

Czy posiadanie kilku roślin w biurze jest nadal biofiliczne?

Jeśli choć trochę przyjrzałeś się aktualnym trendom w projektowaniu biur, zauważysz, że biophilic look jest bardzo modny. W rzeczywistości istnieje już od dłuższego czasu i w najbliższym czasie nigdzie się nie wybiera.

Biophilic design oznacza, że wprowadzasz elementy natury do swojej przestrzeni. Oznacza to rośliny biurowe, fontannę, świeże powietrze, żywe ściany i wykorzystanie naturalnych materiałów, takich jak drewno. Dotyczy to również palety kolorów.

Ale co, jeśli nie chcesz być birofilny i chcesz tylko zapożyczyć elementy? Czy nadal jesteś na czasie?

Dobra wiadomość jest taka, że tak.

Szukając pomysłów na wystrój biura, nie musisz stosować się do nich w całości. Nie o to chodzi w projektowaniu biura. Chodzi o znalezienie ogólnego tematu lub pomysłu, a następnie dostosowanie go do własnej wizji i odzwierciedlenie tożsamości firmy. Jeśli więc chcesz użyć tylko kilku roślin biurowych w swojej przestrzeni, to tak, nadal jesteś pół-birofilem! Możesz zaznaczyć to pole i powiedzieć, że jesteś trendy.

Zapoznaj się z tą infografiką, która zawiera świetne informacje na temat projektowania biofilicznego, jeśli jest to coś, co Cię interesuje.

Źródło - https://greenplantsforgreenbuildings.org/news/plants-in-workplace-benefits-of-biophilic-design-infographic/

Biophilic design bardzo łatwo połączyć z innymi modnymi stylami. Możesz wybrać monochromatyczny wystrój i dodać kilka roślin. Możesz zdecydować się na zwinną przestrzeń i wykorzystać rośliny. Biophilic design bardzo dobrze łączy się z elastycznymi miejscami pracy i kolorowym wyglądem. Jest to elastyczny trend, który wiele osób wykorzystuje równolegle z innymi opcjami. Ty też możesz tak zrobić.

Pod wieloma względami posiadanie kilku roślin w biurze przynosi ogromne korzyści, nie tylko dlatego, że świetnie wyglądają. Wykazano, że rośliny zwiększają produktywność, zmniejszają stres, zwiększają koncentrację i są idealne do oczyszczania powietrza, pod warunkiem, że wybierzesz odpowiedni rodzaj roślin.

Jeśli więc chciałeś zaznaczyć pole biophilic, ale nie lubisz żywych ścian i konserwacji, wystarczy, że dodasz kilka strategicznie rozmieszczonych roślin biurowych, aby zaznaczyć to tam, gdzie chcesz!