3 października 2022

4 aspekty do rozważenia przy zapewnieniu bezpiecznych metod przechowywania w biurze

Każde współczesne biuro potrzebuje przechowywania.

Oczywiście, każde biuro ma nieco inne potrzeby, ale jakieś przechowywanie przynajmniej jest wymagane. To mógł być dla papierkowej roboty, katalogów, osobistych szczegółów, lub po prostu magazyn utrzymywać biuro patrzeć schludny i unikać miejsca pracy zdrowie i bezpieczeństwo niebezpieczeństwa.

Problem jest, że zbyt dużo magazyn, lub zły rodzaj, może właściwie obracać w zagrożenie na swój własny. Na przykład, półki, które są przeciążone jest jednym z najbardziej powszechnych i najbardziej niebezpiecznych zagrożeń w miejscu pracy wokół. Cokolwiek jest na tych półkach może łatwo spaść i uderzyć kogoś, powodując obrażenia.

Istnieje wiele różnych typów przechowywania tych dni. Gone są dni gdy ty tylko miałeś metalowych filing gabinety wybierać od - i dziękować tak, gdy earliest ones byli raczej nieatrakcyjni! Obecnie mamy drewniane szafki, wiszące pudełka, przenośne szafki, ściany magazynowe, lista idzie dalej.

Kto jest odpowiedzialny za bezpieczeństwo i higienę pracy? Każdy jest w pewnym stopniu, więc jeśli pracujesz w biurze i uważasz, że magazyn wygląda niebezpiecznie, twoim obowiązkiem jest zgłoszenie tego faktu specjaliście ds. bezpieczeństwa i higieny pracy w twoim miejscu pracy lub twojemu kierownikowi. Jeśli nie jesteś pewien, co stanowi niebezpieczne, spójrzmy na 4 aspekty do rozważenia przy wyborze bezpiecznych metod przechowywania w biurze w pierwszej kolejności, więc można pracować, czy te, które masz są bezpieczne lub wymagają wymiany.

  1. Shelving needs to be tightly fixed to the wall - Shelves need to be fixed to the wall by a professional. Jeśli tak nie jest, mogą one łatwo stać się luźne z czasem i spaść na kogoś siedzącego pod nimi lub przechodzącego obok.
  2. Magazyn podwieszanynie powinien być przeciążony - Regały i inne metody magazynowania podwieszanego nie powinny być przeciążone. O wiele lepiej jest przechowywać mniej przedmiotów i mieć inną półkę lub inny rodzaj magazynowania, niż stawiać zbyt wiele na i ryzykować, że wszystko się zawali i spadnie na kogoś. Pamiętaj, że nawet najlżejszy przedmiot może być niebezpieczny, gdy spadnie z dużej wysokości.
  3. Szafki na dokumenty też nie powinny być przeciążone - Możesz myśleć, że metalowe lub drewniane szafki na dokumenty mają zdolność do trzymania ogromnej ilości i w pewnym sensie robią, ale są granice. Przeciążenie szafki na dokumenty, zwłaszcza górnej szuflady, oznacza, że po jej otwarciu istnieje ryzyko, że spadnie ona do przodu, na osobę, która ją otwiera. Jest to ogromne zagrożenie, dlatego szafki te powinny pomieścić tylko rozsądną ilość. Ty będziesz sprawnie mówić jeżeli tam jest zbyt dużo inside ponieważ szafa czuje jak ono teetering naprzód nieznacznie gdy szuflada otwiera.
  4. Storage needs to be placed in a sensible area - Storage placement is very important. Posiadanie szafek za drzwiami może być niebezpieczne. Osoba wchodząca do biura może nie zdawać sobie sprawy, że ktoś stoi za drzwiami i zagląda do szafki. Ponadto, drzwi szafki mogą być pozostawione otwarte i ktoś może do nich wejść. Upewnij się, że przechowywanie jest umieszczone gdzieś, gdzie nie będzie powodować przeszkody lub oczywistego zagrożenia.

Niezależnie od rodzaju posiadanego magazynu, upewnij się, że przeprowadzane są regularne oceny ryzyka, aby zidentyfikować wszelkie potencjalne zagrożenia lub problemy, zanim wystąpi problem.