3 września 2022

4 rzeczy, które należy zrobić, gdy nowy pracownik nie jest odpowiednio dopasowany

Czasami poświęcamy dużo czasu i wysiłku na rekrutację na wolne stanowisko, myślimy, że znaleźliśmy odpowiednią osobę do pracy, ale okazuje się, że to katastrofa.

Staranna rekrutacja powinna drastycznie zmniejszyć szanse na to, że tak się stanie, ale nigdy nie można być w 100% pewnym, że wybrana osoba będzie pasować do biura i będzie w stanie wykonywać pracę najlepiej jak potrafi. Czasami to, co widzisz na papierze i w testach, nie przekłada się dobrze na prawdziwe życie.

Mamy nadzieję, że nie spotkasz się z takim problemem, ale są pewne sposoby, aby spróbować odwrócić sytuację, jeśli tak się stanie.

Oto cztery rzeczy, które możesz zrobić, gdy nowy pracownik nie wydaje się być odpowiednim kandydatem.

Daj mu czas

Po pierwsze, daj nowemu pracownikowi trochę czasu, aby się zadomowił i odnalazł. Nie ma jednej uniwersalnej odpowiedzi na pytanie, ile czasu należy poświęcić, aby ktoś zaczął być produktywny; czasami trzeba dać komuś trochę dodatkowego wsparcia przez dłuższy czas.

Przekazuj informacje

Być może Twój nowy pracownik zmaga się z problemami, ale nie czuje się na siłach, aby z Tobą porozmawiać i dotrzeć do sedna problemu. W takim przypadku zwróć się do nowego pracownika i zapytaj, jak się czuje i czy jest coś, z czym potrzebuje pomocy. To może być wszystko, co jest potrzebne, aby dotrzeć do sedna problemu i zacząć zmieniać sytuację.

Nie rób jednak z tego bardzo formalnej rozmowy. Nie ma potrzeby zwoływać spotkania przy meblach w sali konferencyjnej, ponieważ to tylko sprawi, że będą zdenerwowani. Zamiast tego urządź nieformalną pogawędkę w swoim biurze.

Dostosuj ich szkolenie

Prawdopodobnie opracowano program szkoleniowy dla nowego pracownika, ale jeśli okaże się, że ma on problemy z konkretnym zagadnieniem lub po prostu wolniej pojmuje rzeczy, niż byśmy tego oczekiwali, można go zmodyfikować i skupić się na konkretnych obszarach.

Przydziel im mentora

Jeśli nowy pracownik naprawdę zmaga się z problemami, przydzielenie mu mentora może pomóc mu nabrać pewności siebie i szybciej się odnaleźć. Oznacza to, że będzie miał kogoś, do kogo może się udać, gdy będzie potrzebował zadać pytanie i kogoś, kto może go "pocieszyć", gdy tylko będzie to konieczne.

Te cztery metody mogą być wystarczające, aby pomóc zmienić trudny start we wspaniałą przyszłość.